Районне методичне об’єднання вчителів фізики налічує 23 педагоги різних категорій, протягом року працювали над проблемою «Використання активних форм навчання при викладанні фізики в школі», керівник методоб`єднання – вчитель І категорії Торговицької ЗШ Зінов’єв Геннадій Юрійович. За період навчального року було проведено 2 теоретичні семінари на базі РМО з проблеми: «Використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання при викладанні фізики в школі», «Сучасний урок в умовах сучасної освітньої парадигми» - де члени РМО опрацьовували нові технології навчання, розв’язували задачі підвищеної складності,проводили захист напрацьованих педагогічних ідей, обговорювали шляхи удосконалення сучасного уроку; та 2 семінари- практикум на базі Новоархангельської ЗШ №2 з проблеми: «Розвиток дослідницьких умінь учнів при викладанні фізики в школі» учителі Романенко В.П., Скрипка І.Г., в Нерубайській ЗШ з проблеми; «Використання інтерактивних форм навчання при викладанні фізики в школі» вчитель Григоренко О.Г. Під час роботи семінарів-практикумів члени методоб`єднання обмінювалися досвідом роботи з використання роботи в парах при виконанні лабораторних робіт, використання ІКТ на уроках фізики, місце методу проблемних ситуацій при викладанні фізики в школі, використання методу проектів,розв’язували цікаві задачі.
31 учнів загальноосвітніх шкіл взяли участь в районній олімпіаді з фізики. Переможцями олімпіади стали учні: Басаман Я.В.- 8кл. Новоархангельська ЗШ№1, Шибка О.П.- 9кл.Скалівсько-Хутірська ЗШ, Сіденко В.П.- 10кл. Скалівсько-Хутірська ЗШ, Щербак А.П.-11кл Новоархангельсьа ЗШ.
В олімпіаді з астрономії взяли участь 8 учнів – переможців не визначили, в зв’язку з тим , що учні виконали лише 20% запропонованих завдань. Учні загальноосвітніх шкіл в фізичному конкурсі «Левеня-2012» в цьому році участі не брали.
В рамках роботи районної атестаційної комісії вивчався педагогічний досвід, та стиль роботи вчителя фізики Надлацької ЗШ Осадчого Ю.М.
Районне методичне об’єднання вчителів математики налічує 37 педагогів різних категорій, у 2011-2012 навчальному році РМО вчителів математики працювало над проблемою «Удосконалення сучасного уроку, як засіб розвитку творчої особистості вчителя та учнів». У минулому навчальному році було проведено 3 теоретичні семінари на базі РМО з проблеми: «Використання ІКТ технологій при викладанні математики в школі», «Використання сучасних методів викладання на уроках математики», «Розвиток просторового мислення учнів на уроках математики» на яких члени РМО розглядали питання формування в учнів математичних знань, як невід’ємної складової загальної культури людини, ознайомлення школярів з ідеями і методами математики,як універсальної мови науки і техніки, ефективного засобу моделювання і дослідження процесів і явищ навколишньої дійсності. Семінари-практикуми проводились на базі Марянівської ЗШ з проблеми «Формування умінь розв’язування задач в курсі математики загальноосвітньої школи» учитель Бовт Г.І., на базі Ганнівської ЗШ з проблеми: «Використання ІКТ при викладанні математики в школі» вчитель Головань Т.В.. Семінари – практикуми дали можливість вчителям математики обмінятись досвідом роботи використання раціонального використання часу на уроках математики при використанні ІКТ; подання навчального матеріалу від простого до складного; уміння використовувати природний творчий потенціал кожної дитини з метою формування на кожному уроці ситуації успіху.
В районній олімпіаді з математики взяли участь 64 учні. Переможцеями районної, та учасником обласної олімпіади стали учні: 6кл. Поліщук О.О. Новархангельська ЗШ№2, вчитель РоманенкоВ.П.; 7кл. Горячківський Р.В. Новоархангкельська ЗШ№2, вчительСкрипкаІ.Г.; 8кл Кудашкіна Л,І. Ятранська ЗШ, вчитель Олійник А.В.; 9кл Краснопольський О. Новоархангельської ЗШ№1, вчитель Онищенко Г.О.; 10кл. Тюрменко В.В. Новоархангельська ЗШ№1, вчитель Онищенко Г.О.; 11кл Кирильчук А.І., Новоархангельська ЗШ№1, вчитель Іванова Н.М. ІІІ місце в обласній олімпіаді з математики зайняв учень 9 класу Новоархангельської ЗШ №1 Краснопольський О. вчитель Онищенко Г. О.
Учителі математики провели міжнародний математичний конкурс «Кенгуру-2012», в якому взяли участь більше 294 учні із 22 шкіл району; всі учасники отримали сертифікати міжнародного конкурсу.
Вивчався та узагальнювався досвід роботи вчительки математики Новорхангельської ЗШ№1 Онищенко Г.О. з проблеми «Диференційований підхід при викладанні математики в школі»,
Контрольні зрізи знань та вивчення стану викладання математики проводилось у Ганнівській, Скалівській та Покотилівській загальноосвітніх школах, відповідно учителі даних шкіл формують в учнів математичні знання , як невідє’мну частину загальної культури людини, працюють над інтелектуальним розвитком учнів, розвивають їхнє логічне миcлення, пам’ять, увагу, інтуїцію, уміння аналізувати і.т.д., однак всім вчителям необхідно звернути увагу на роботу з обдарованою молоддю.
Оскільки, в школах району немає поглибленого вивчення математики, то переважна частина вчителів математики, з метою поглиблення знань ведуть гуртки математики.
Члени інтегрованого районного методичного об’єднання вчителів хімії і біології у 2011-2012 навчальному році працювали над проблемою «Удосконалення сучасного уроку шляхом впровадження інноваційних технологій навчання при викладанні хімії і біології в школі».В рамках обраної проблеми були проведені теоретичні семінари на базі РМК з проблеми: «Використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання при викладанні хімії і біології в школі», «Формування навиків самостійної навчальної діяльності учнів при викладанні хімії і біології в школі». Семінари-практикуми проводились на базі Синюхінської ЗШ з проблеми «Формування екологічних знань учнів при викладанні хімії і біології в школі», Ятраньської ЗШ з проблеми «Використання педагогічних інновацій на уроках хімії і біології в школі», що дало можливість реалізувати такі завдання: впровадження, в практику роботи інтерактивних технологій навчання ; формування умінь працювати з різними джерелами інформації; використання методик навчання спрямованих на інтелектуальний розвиток дитини; вивчення та пояснення явищ , процесів, об’єкті, речовин з якими стикаються учні в повсякденному житті.
Проведений конкурс учитель року в номінації «Біологія». Переможцем конкурсу стала вчителька біології Мар’янівської ЗШ Драченко Олена Михайлівна.
100 учнів загальноосвітніх шкіл району взяли участь в районній олімпіаді юних знавців хімії, переможцями районної та учасниками обласної олімпіади стали: Козаченко Я.Я. 8кл.- Новоархангельська ЗШ №1,учитель Удова Р.В.; Дудняк Д.В.9кл, Новоархангельська ЗШ№1, учитель Удова Р.В.; Сіденко В.П. 10кл Скалівсько-Хутірська ЗШ, учитель Зеленецький О.В.: Кирильчук А.І. 11кл. Новоархангельська ЗШ№1 учитель Удова Р.В.
37 учнів загальноосвітніх шкіл району взяли участь в районному турі олімпіади з біології, переможцями районної та учасниками обласної олімпіади стали: Зеленецька Д.О. 8 кл. –Новоархангельська ЗШ № 2, учитель Літвінова В.М.; Діордіца В.І. 9кл. Покровська ЗШ, учитель Стас К.Г.; Поворизник О.І. 10кл. Нвоархангельська ЗШ№1, учитель Бондаренко Н.А.; Кирильчук А.І. 11кл. НовоархангельсьаЗШ№1, учитель Бондаренко Н.А.
6 учнів загальноосвітніх шкіл району взяли участь в районній олімпіаді з екології, переможцем стала Апостолова Я.В. 10кл., учитель Попільняк В.І.
Районне методичне об’єднання вчителів інформатики охоплює 23 вчителів різних категорій, в 2011-2012н.р. працювали над проблемою «Розвиток алгоритмічного мислення учнів при викладанні інформатики в школі». У 2011-2012н.р. було проведено 2 теоретичні семінари на базі РМО з проблеми: «Використання інноваційних технологій в організації самостійного навчання учнів», «Сучасний урок в умовах сучасної освітньої парадигми», цілий рік учителі інформатики проводили тренінги для вчителів- предметників для отримання ними сертифікатів по ІКТ і, як результат всі вчителі в районі 100% отримали сертифікати з володіння ІКТ; та семінари-практикуми на базі Новоархангельської ЗШ №2 з проблеми «Використання блочно-семінарської системи викладання навчального матеріалу», Іванівської ЗШ з проблеми: «Індивідуальний підхід до кожного учня при викладанні інформатики в школі» де вчителі формували в учнів практичні навички використання засобів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що передбачають уміння працювати з системними та прикладними програмними засобами загального призначення.
13 учнів ЗШ взяли участь в районній олімпіаді з інформаційних технологій, переможцями стали: Танасієнко Б.С.-9кл. Новоархангельська ЗШ№1, вчитель Кушнір Д.В.,Галкіна Л.Ю.-10кл., Лук’янова О.С.-11кл., вчитель Кушнір Д.В.
16 учнів 8-11класів загальноосвітніх шкіл взяли участь у олімпіаді з основ інформатики, переможців олімпіади не визначено, в зв’язку з тим, що роботи учні виконали всього лише на 2-3%.
12 учнів загальноосвітніх шкіл взяли участь в міжнародному конкурсі з інформатики «Бобер» двоє з них мають відмінні результати.
Протягом навчального року проходила атестація Скалівської ЗШ, Ганнівської ЗШ, Покотилівської ЗШ, де була вивчена система роботи вчителів фізики, написані самостійні роботи,та зроблені контрольні зрізи знань.
Опрацювані методичні рекомендації: «Формування творчих здібностей учнів під час вивчення математики в школі», «Навчальні тести, як засіб оптимізації навчально-виховного процесу».
Вивчений та узагальнений досвід роботи вчителів: Онищенко Г.О. вчительки математики Новоархангельської ЗШ-№1 з проблеми «Диференційований підхід при викладанні математики в школі», Осадчий Ю.М. Надлацька ЗШ з проблеми «Активізація розумової діяльності учнів при викладанні фізики в школі».
Зібрані та узагальнені звіти про проведення ДПА з математики в 9 та 11 класах в 2011-2012 навчальному році, та передані на кафедру математики в Кіровоградський інститут післядипломної освіти вчителів ім. В. Сухомлинського.
Проведена робота по засвоєнню вчителями-предметниками володіння ІКТ програма «100%».
Методист РМК В.Дунаєнко.
Тут ви можете виділити важливу інформацію.
Мережа Інтернет сьогодні - це засіб, з допомогою якого люди не лише грають в ігри, спілкуються в соціальних мережах, а й плідно працюють, довідуються про важливі світові, державні, регіональні новини тощо. Також за допомогою інтернету люди знаходять різноманітну інформацію, що торкається безпосередньо напрямку роботи того чи іншого спеціаліста. Адже недарма існує прислівя, що той хто володіє інформацією той володіє світом. Інтернет - це своєрідна сервісна система, що одночасно обслуговує мільйони користувачів. На даний час дуже важко уявити освітчену людину, фахівця, який неволодіє навиками роботи в Інтернеті. Вміння ефективно використовувати світовий інформаційний простір - важлива складова нашої інформаційної культури.
Тут ви можете описати типових користувачів, а також те, чому цей проект важливий для них. Це хороший спосіб для того, щоб користувачі повторно відвідували ваш сайт.